10 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 10. niedzielę w ciągu roku liturgicznego czyli 9 Niedzielę Zwykłą.

Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych połączone z racji miesiąca czerwca z codziennym nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada też wspomnienie św. Barnaby, apostoła. O 1800 zapraszamy oddziały alkoholowe na Mszę św. z krótką konferencją dla Was.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.   

W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ. Odprawiamy je w tygodniu po mszach św. o 1530 a w niedziele pół godziny przed Mszą św. popołudniową, czyli o 1530.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać!  

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala 

9 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 9. niedzielę w ciągu roku liturgicznego czyli 9 Niedzielę Zwykłą oraz pierwszą niedzielę miesiąca. Na Mszy św. o 1000 zmianka tajemnic różańcowych.

W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników afrykańskich Karola Lwangi i Towarzyszy.  

Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych połączone z racji miesiąca czerwca z codziennym nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada też wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika. O 1800 zapraszamy oddziały alkoholowe na Mszę św. z krótką konferencją dla Was.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek wspomnienie św. Norberta, biskupa i męczennika.   

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.    

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ. Odprawiamy je w tygodniu po mszach św. o 1530 a w niedziele pół godziny przed Mszą św. popołudniową, czyli o 1530.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej NSPJ.

Wraz z księdzem Grzegorzem bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej kobierzyńskiej procesji na Boże Ciało. Dziękuję osobom, które pomogły zbudować i udekorować ołtarze. W sposób szczególny chcę podziękować dzieciom, które sypały kwiaty i dzwoniły dzwoneczkami i wraz ze swymi rodzicami, babciami i dziadkami były szczególną ozdobą tej procesji. Dziękuję osobom, które niosły krzyż, feretrony i baldachim. Dziękuję za piękne ołtarze zaprojektowane przez panią Urszulę, z kwiatami zakupionymi i pięknie ułożonymi przez panią Basię i Martę. Dziękuję pani Lusi i panu Zbigniewowi za zamiecioną i pięknie ubraną drogę dla naszej procesji. Dziękuję Patrykowi i wszystkim, na których zawsze możemy liczyć. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

Niech Jezus, nasz Pan, prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza hojnie Wam wszystkim błogosławi. W duchu wdzięczności do końca roku w każdej nowennie środowej modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Papieska intencja na miesiąc czerwiec:

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala 


Intencja na czerwiec: za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Podczas gdy w maju Papież prosił o modlitwę za formujących się zakonników, siostry zakonne i seminarzystów, w czerwcu pragnie, aby modlitwą otoczyć ludzi uciekających ze swych krajów. „Kto przyjmuje migranta, przyjmuje Chrystusa” – zaznacza Franciszek i dodaje: „Migrantowi trzeba towarzyszyć, wspierać go i integrować”.

Papież zawsze pozostawał blisko uchodźców i migrantów. Jako pierwszy cel swej podróży apostolskiej wybrał Lampedusę. Tam wskazywał, że łodzie, na których wyruszali uchodźcy, zamiast być drogą nadziei stały się drogą śmierci, i apelował, aby to się już więcej nie powtórzyło. 10 lat później w specjalnym przesłaniu Ojciec Święty wskazywał, że wciąż wstrząsają nami kolejne tragedie na Morzu Śródziemnym.

„Drodzy bracia i siostry, chciałbym, abyśmy w tym miesiącu modlili się za tych, którzy uciekają ze swojego kraju – mówi Papież we wprowadzeniu do czerwcowej intencji. - Oprócz tragedii, jakiej doświadczają ludzie zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny, aby uciec przed wojną lub ubóstwem, często towarzyszy im poczucie wykorzenienia, niewiedzy, dokąd przynależą. Co więcej, w niektórych krajach postrzeganiu imigrantów towarzyszy obawa i niepokój. Pojawia się wtedy widmo murów: murów na ziemi oddzielających rodziny i murów w sercu.  My chrześcijanie nie możemy podzielać tej mentalności. Kto przyjmuje migranta, przyjmuje Chrystusa. Musimy promować kulturę społeczną i polityczną, która chroni prawa i godność migrantów. I która wspiera ich w możliwościach rozwoju. I która ich integruje. Migrantowi trzeba towarzyszyć, wspierać go i integrować. Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia”.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu przygotowywały nas na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela i Dokonawcy. Za pobożny śpiew, bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Dzisiejsza uroczystość kończy święty, siedmiotygodniowy czas wielkanocny.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, a o 1800 Msza św. dla oddziałów odwykowych z krótką konferencją dla nich.

W środę, we wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy, zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z nabożeństwem majowym.  

We czwartek, czyli tydzień przed uroczystością Bożego Ciała, przeżywać będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Nie byłoby Eucharystii (Bożego Ciała) gdyby Najwyższy i Wieczny Kapłan Jezus Chrystus nie podzielił się swoim kapłaństwem z Apostołami i ich następcami. W tym samym kapłaństwie swojego biskupa, w całej pełni, oprócz pełni ordynacji sakramentalnej, uczestniczy każdy prezbiter.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

W sobotę wspomnienie św. Bedy Czcigodnego. W tym dniu w Katedrze na Wawelu święcenia prezbiteratu przyjmą diakonii krakowskiej diecezji. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która w naszej archidiecezji kończy okres spowiedzi św. i komunii św. wielkanocnej.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, za dwa tygodnie, we czwartek 30 maja. Z uwagi na remonty dróg naszą procesję eucharystyczną odprawimy tylko wokół kaplicy. Pierwszy ołtarz będzie przy pomniku, drugi przy krzyżu na ścianie kaplicy, trzeci na ścianie z boku kaplicy, tam gdzie rozpalamy ognisko na Wielkanoc i czwarty na schodach wejściowych do kaplicy. Już  dziś bardzo serdecznie prosimy o pomoc w organizacji tych ołtarzy. Panie Basia i Marta, które ubierają kaplicę, przygotują kwiaty na wszystkie ołtarze. Będą też przygotowane plansze dekoracyjne dla każdego z ołtarzy i lichtarze ze świecami.               

Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za naszych chorych i za cały personel Szpitala, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich ludzi dotkniętych chorobą i cierpieniem. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni, również tym, którzy wpłacają ofiary na konto rektoratu składamy serdeczne Bóg zapłać!  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan Szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan Szpitala  

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy dzisiaj 8. niedzielę w ciągu roku liturgicznego czyli 8 Niedzielę Zwykłą oraz jednocześnie Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziś kończy się w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi św. i komunii św. wielkanocnej. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

W poniedziałek wspomnienie św. Pawła VI, papieża.  

Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych połączone z racji miesiąca maja z codziennym nabożeństwem do Matki Bożej. W tym dniu przypada też wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, biskupa.

W środę, we wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Mszę św. z procesją do czterech ołtarzy odprawimy o godz. 1000. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału. Personel naszych oddziałów serdecznie proszę o umożliwienie Pacjentom uczestnictwa w tej uroczystości. Proszę o zrobienie pierwszego ołtarza na pomniku przy kaplicy a Personel oraz Pacjentów WOTUW-u (oddziałów alkoholowych) proszę o pomoc. Drugi ołtarz zrobimy „w Ogrojcu” czyli przy Krzyżu na ścianie kaplicy, trzeci przy bocznej ścianie kaplicy naprzeciw schodków, tam gdzie palimy ognisko wielkanocne, a czwarty na schodach wejściowych do kaplicy. O pomoc przy organizacji tych ołtarzy proszę nasze Róże różańcowe i mieszkańców starego oraz nowego Osiedla. Dekoracje (plansze ołtarzy) będą przygotowane w środę, po Mszy św. wieczornej. Będą też przygotowane lichtarze, świece i stoliki. Naszą panią Urszulę Kryszałowicz bardzo proszę o koordynowanie tych spraw, nasze panie Basię i Martę o wykonanie bukietów do wszystkich ołtarzy. Panią Lusię serdecznie proszę o dekorację drogi wokół kaplicy. A jeśliby ktoś był chętny do posprzątania, pozamiatania trasy procesji, to zapraszamy we środę po Mszy św., czyli ok. 1630.   

W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika i rozpoczęcie naszych nabożeństw czerwcowych, które jak nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w niedziele o 1530 a w tygodniu po mszach św. popołudniowych. Bardzo serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.    

Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach majowych ku czci NMP. Odprawiamy je w tygodniu po mszach św. o 1530 a w niedziele pół godziny przed Mszą św. popołudniową, czyli o 1530.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przeżywamy dziś VII Niedzielę Wielkanocną i jednocześnie uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu Pańskim aż do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie przygotowują nas na przyjście Ducha Świętego Parakleta (Pocieszyciela i Dokonawcy).

W poniedziałek wspomnienie Matki Bożej z Fatimy i w wielu parafiach rozpoczęcie nabożeństw fatimskich.

We wtorek, we święto św. Macieja apostoła, po Mszy św. o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące, a o godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. dla oddziałów odwykowych z krótką konferencją.   

W środę o 1530 zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z nabożeństwem majowym.

We czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

W piątek z racji III piątku miesiąca zapraszamy po Mszy św. o 1530 na nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem do miłosierdzia Bożego.

Msze św. w tygodniu odprawiamy codziennie o 1530 a we wtorki i soboty dodatkowo o 1800.

Msze św. w niedziele i święta obowiązujące odprawimy o 900, 1000 i 1600.

Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiamy codziennie po Mszy św. o 1530 a w niedziele i święta nakazane o 1530 czyli przed Mszą św. popołudniową o 1600.  

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy. 

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala