14 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 14. niedzielę w ciągu roku liturgicznego czyli 14. Niedzielę Zwykłą i jednocześnie pierwszą niedzielę miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1000 zmianka tajemnic różańcowych. Pieniądze zbierane do skarbony z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczone są na pokrycie części kosztów renowacji przedsionka naszej kaplicy. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać! Dzisiaj przypada też wspomnienie liturgiczne błogosławionej Rodziny Ulmów.

W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.       

We wtorek po mszy św. o 1530 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. O godz. 1800 zapraszamy oddziały alkoholowe na Mszę św. z krótką konferencją dla nich.

W środę po mszy św. o 1530 zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

W sobotę wspomnienie śś. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W miesiącu lipcu tradycyjnie czcimy Najdroższą Krew Chrystusa Pana. W niektóre dni powszednie lipca, szczególnie we czwartki, używać będziemy w liturgii formularza mszalnego o Najdroższej Krwi Chrystusa (MR s. 185’).     

Od 7 lipca do 25 sierpnia (czyli do naszego odpustu ku czci Matki Bożej Częstochowskiej) ze względu na urlopy księży pracujących w rektoracie msze św. niedzielne sprawować będziemy w porządku wakacyjnym: czyli o godz. 1000 i 1600. Nie będzie przez wakacje mszy św. o godz. 900. Za tę zmianę przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość. Msza św.  o godz. 900 powróci na stałe od niedzieli 1 września.      

Trwają prace przy renowacji przedsionka i podchórza naszej kaplicy. Na remont uzyskaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego dotację w wysokości 50 000 zł., a nasz wkład własny wynosi 18 000 zł. Prace zakończą się w drugiej połowie sierpnia, przed uroczystością odpustową. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Wszystkim przeżywającym urlopy i wakacje życzymy dobrego wypoczynku i regeneracji sił fizycznych, psychicznych i duchowych, a dla wszystkich błogosławionych znaków Opatrzności Bożej nad nami.   

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala